Maasika-rafaello kohupiimatort

Mis suvi see on kui maasikatega torti ei saa süüa? Minu väga pikaaegne klassika on miskipärast siit blogist välja jäänud. Ju olen arvanud, et see on nii lihtne et kes sellist torti siis ise teha ei oska. Vahest aga on hoopis nii, et isegi lihtsad ideed ei tule korraga pähe. Kui aga viimati selle tordi külla kaasa võtsin, nentisid sööjad, et ilma selle tordita oleks õhtune pidusöök jäänud täiesti poolikuks. Seega palun kõigile, kes ei taha suvel köögis kaua kooki kokata aga maitsvad eestimaiseid maasikad tahaksid koogile jõuda, siis see retsept on just sulle!

 

Vaja läheb (12-15 inimesele)
Põhi
:
kandiline biskviitpõhi (3 viiluline) nt Hagar

Täidis:
200 – 300 g värskeid maasikaid
1,2 kg Otto pagari kohupiimapastat
200 g vahukoort
75 g rafineerimata roosuhkrut
100 g kookoshelbeid
25 g mandlilaaste
2 sl rukkikama jahu

Kaunistuseks:
Mandlilaaste
värskeid maasikaid
purutatud kakaoube
rukkikama jahu

  1. Purusta täidise kogusest pool kogus maasikatest ja lisa natukene vett. Tõsta viskviitpõhi koogialusele ning immuta purustatud maasikatega.
  2. Vahusta kergelt vahukoor ning sega kokku kohupiimapasta, roosuhkru ja kookoshelvestega. Tõsta korralik kogus täidist immutatud tordipõhjale ning silu laiali.
  3. Puista peale rukkikama jahu, lisa viilutatud maasikad.
  4. Tõsta peale teine biskviitpõhi ja immuta samuti nagu tegid esimese kihiga. Määri peale teine kiht kohupiimasegu, puista peale mandlilaaste ning lõpuks lisa viilutatud maasikad.
  5. Toimi kolmanda biskviitpõhjaga samamoodi immutades ning peale määrides viimane osa täidist. PS! Täidise kihid võivad olla vähemalt paari cm paksused. Kui täidist on veel üle siis määri kergelt ka äärtele.
  6. Kaunista meelepäraselt kasutades maasikaid, mandlilaaste, purustatud kakaoube ning võid puistada ka rukkikama jahu.
  7. Tõsta külmikusse ning maitseb hästi juba paari tunni pärast.

Maitsvat maasikatordilist Suve!