Toorjuustune kana-värskekapsa hautis

Värske kartul ja kapsas on juba saadaval ning selline suvine õhtusöök valmib kiirelt ja maitseb ülimalt hästi.
Selkorral tegin värskekapsa hautist tomati ja basiiliku maitselise toorjuustuga ning see oli ülimalt maitsev kombinatsioon.
Värske peakapsas ja tegelikult kõik kapsasordid on suurepärased C-vitamiini allikad.  Lisaks sisaldab värske peakapsas palju foolhapet, mida on vaja aju funktsioneerimiseks, punaste vereliblede taastootmiseks ning soolestiku töö tõhustamiseks, kuna kapsalised on ka rikkalikud kiudaineallikad, mistõttu nad on ideaalsed söögiisu vähendajad ning sobivad kaalu langetavate inimeste menüüsse. Oma kiudainerikkuse tõttu aitavad nad kaasa soole motoorikale, vähendades kõhukinnisust ning omades jämesoolevähki ärahoidvat toimet. Nii et tervislik toit see kapsahautis, seega proovi järgi 😉

Vaja läheb:
keedetud värsket kartuli

1 värskekapsa pea
300 g kanafilee hakkliha
100 g tomati ja basiiliku toorjuustu
soola
pipart
natukene vett

veel söö juurde:
värkset soolakurki

1. Keeda värskeid kartulid.
2. Tükelda värskekapsas peeneteks ribadeks. Prae kanafilee hakkliha maitseainetega. Tõsta potti värskekapsas, lisa natukene soola ja pipart ning lisa klaasi jagu vett ning kuumuta kuni vee keemiseni. Hauta natukene, lisa hakkliha ning toorjuust. Sega kuni toorjuust on segunenud ning söö keedetud värkete kartulitega ning värske soolakurgiga.