Rabarberi – maasika krõbedik

Praegu veel leidub rabarberit, kuigi öeldakse et peale jaanipäeva on rabarberite oblikhappe sisaldus kõrgem siis mõistlikus koguses saab seda veel kasutada ja teate, maasika ja rabarberi kooslus on lausa imeline. Krõbedik ehk inglise keeles Crumble on krõbeda kattega puuviljadest ja/või marjadest koosnev küpsetatud magustoit. See on kooslus mahlasest põhjast ja krõbedast kattest, mis koos moodustavad vastupandamatu terviku. Erinevalt koogist pole krõbedikul tainapõhja, mis muudab selle tavalisest koogist tervislikumaks.

Krõbediku kate segatakse reeglina kokku võist, jahust ja suhkrust. Selles retseptis on tavaline jahu asendatud toitainete- ja kiudainerikaste täistera kaerajahuga. Puru tegemiseks kasutasin pisut rafineerimata roosuhkrut, kuid võib kasutada ka kookospalmi suhkrut vmt.

Seda retsepti saab mõnusalt kasutada ka teiste marjadega. Külalistele valmistamiseks saab puru varem valmis teha ning marjad vormis valmis segada. Kui õige hetk on käes, lükata krõbedik lihtslt ahju ning peagi ongi magustoit valmis.

retsept on mõeldud kolmele – neljale

Vaja läheb:
250 rabarberivarsi
250 g maasikaid
1 tl vaniljesuhkrut
1 sl rafineerimata roosuhkrut

krõbediku kate:
50 g void
100 g täistera kaerajahu
1 sl rafineerimata roosuhkrut
25 g mandlilaaste

serveerimiseks:
vaniljejäätist või kreeka jogurtit

Koori ja lõika rabarberivarrel tükkideks. Poolita maasikad ning sega koos rabarberi ja suhkrutega läbi. Vala maasikad ja rabarber võitatud ahjuvormi. Krõbediku katte jaoks sega jahu suhkruga ning haki noaga sisse külm või ja haki kuni saad suureteralise puru. Laota maasikate ja rabarberikattele ning puista peale mandlilaastud. Kuumuta ahi 180C-ni ning küpseta 30-40 minutit. Serveeri vaniljejäätisega.