Mango – passioni värviline pühaderoog

print

Munadepühad peaksid olema pasha ja rohkete munadega, eks? Selkorral proovisin aga hoopis teistmoodi. Eks me mune ilmselt ikka ka värvime aga pasha asemel läksin kergema vastupanu teed ning võtsin kohupiimamaiuse ning täiendasin neid erinevate lisanditega, nii et valmis hoopis selline kaunite värvikombinatsioonide ja maitsvate lisanditega magusroog.

Tõin Balilt kaasa ka punase sisuga draakonivilja ehk pitayat, mis annab isegi väga väikese koguse peale imelilusa roosa värvi. Olen siinses kaubanduses ka draakonvilu müügil näinud kuid mul ei ole aimugi, kas see sisu on erkroosa või valge sisuga. Draakonvili on muide väga antioksüdantide-, punase sisuga isend, ka väga rauarikas. Kuigi draakonivilja maitse on väga mahe on ta väga efektne lisand just smuutidesse ja puuviljasalatistesse. Eriti hea on süüa draakonvilja hommikul tühja kõhu peale, sest siis saab organism enam kasu nendes sisalduvates kasulikest kiudainetest, ensüümidest ning teistest toitainetest.
Ilusaid pühi!

antud kogusest valmib 2 portsjonit
valmistamiseaeg 15 minutit +chia seemnete paisumisaeg u 1h

400 g Otto Mango-passioni kohupiimamaiust
100 g mangopüreed
10 g chia seemneid
2 sl punase sisuga draakonivilja või peedipulbrit

1 dl täisterakaerahelbeid
1 sl oliiviõli
1 tl mett või kookossiirupit
1 tl kakaod
serveerimiseks kookoslaaste

1. Rösti oliiviõliga kuumutatud pannil täisterakaerahelbed. Mõne aja möödudes lisa mesi või kookossiirup ning kakao. sega läbi nig tõsta jahtuma.
2) aseta chia seemned mangopüreesse ning lase neid u 1h paisuda.
3) jaga kohupiimamaius kolmeks. Esimene osa tõsta pokaali põhja. Teisele lisa purustatud punase sisuga draakonivilja (kuigi sama töö teeb ära ka peedipulber) viimasele osale lisa chia seemnetega mangopüree ning tõsta kõik kihid pokaali.
4) puista peale kaerahelbepuru ning kookoslaastud. Serveeri kohe või hoia serveerimiseni külmikus.