Krõbedad kodujuustupirukad

No mida siis teha kui tuleb peale pirukaisu? Pirukaid muidugi 😀
Mind on juba oma nädal aega mingi imelik piruka või isegi saiakese isu vaevanud. Ma ei tea kas keha praegu kohaneb taas selle jahedama kliimaga ning nõuab lisaenergiat siis pirukate näol või mängib rolli siin ka peale reisi suurenenud treeningkoormusest – no võta kinni. Olen siin praegu katsetamas ka lihavaba perioodi, mis tähendab, et minu (mitte kogu pere) menüüst on väljas lihatooted. Eks mõtlemist pisut rohkem ole aga kuna kala, munad ning piimatooted on siiski menüüs – leiab alternatiive küll. Näis mis saab, ma ei ütle, et mu toitumine selliseks jääb, kuid mine tea, ehk hakkab mulle see lihavaba elu meeldimagi 🙂 Step by step…..

Ahjaa, et seda pirukatest saadavad valgu- ja rasvapauku natukenegi stabiliseerida on pirukate juurde kohustuslik süüa vähemalt 200g värsket salatit iga ärasöödud piruka kohta. Head isu!

8 piruka jaoks vajad:
400 g pärmi-lehttaigent
1 muna määrimiseks

400 g Otto klassikalist kodujuustu
4 keedumuna
100 g riivitud juustu
1 tl Põltsamaa sinepit
punt tilli
Himaalaja soola

Tõsta sügavkülmutatud taigen toatemperatuurile sulama. Lõika kõik neli plaati pooleks nii, et tekib kokku kaheksa ruutu. Aseta tainatükid küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja lõika terava noaga neile 1 cm kaugusel äärtest nö raam ümber taigent mitte päris läbi lõigates.
Sega kokku pirukatäidise jaoks kodujuust, riivitud juust, hakitud keedumunad, till ning sega läbi kange sinepi ja pisut himaalaja soolaga. Tõsta pirukatäidis taigna keskele ning määri ääred lahtiklopitud munaga. Kuumuta ahi pöördõhk reziimil 200C-ni ning küpseta 10-12 minutit. Söö koos värske salatiga.