Valgurikas mustikasmuuti

Kas olete märganud, et Eestit on rabanud smuutimaania? eks siin ole suur töö tehtud Boost Yourself toredatel poistel aga ka mina olen….. siin ka põhjus miks minul on viimasel ajal rohkem smuutisid menüüs.

Tegelikult on viimasel ajal mind tabanud äratundmine, et mul ei ole mitte mingit erilist söögiisu – no kohe mitte kui midagi ei isuta – samas sööma ju peab, seda enam, et minu treening graafik on kõvasti aktiivsemaks muutunud. Seda muidugi tõsiasjast et jaanuari lõpust hakkasin andma Viimsi spaas sellised treeninguid nagu YOGAFUNC Suppama. Jah, trenne nädalas mida juhendan on küll hetkel veel kaks korda, kuid suurenenud on minu isiklik vajadus ka ise trennis käia ja edasi areneda. Sellest tingituna on ka minu energiavajadus pisut suurenenud aga mida sa teed kui poes käid nõutu näoga ringi ja mitte kui midagi ei taha 😀

Blender aga ootab mind alati truult nurgas ja seetõttu on see ka pidevalt rohkem koormust saanud. Viimase aja lemmik on äärmiselt lihtne ja kreemine smuuti – mustikate ja kodujuustuga smuuti, mille retsepti ma täna jagan. Komponente on äärmiselt vähe ja täidab kõhu ideaalselt. Mustikad on mul paljudes smuutides ka seetõttu et suvel läksin sügavkülma varumisega hoogu aga kui tegemist on nii väärt marjadega siis – miks mitte.

Mustikate kasulikkusest on palju räägitud kuid hiljutised uurimistööd näitasid, et mustikates on antioksüdantide sisaldus väga kõrge. Vaatluse all oligi tolkorral 40 puu- ja köögivilja, milledest mustikal oli antioksüdantide sisaldus kõrgeim. Toitumisspetsialistina tegelt tean, et pool klaasi mustikaid sisaldab sama palju antioksüdante, kui viis klaasi teisi puu- või köögivilju. Mis muidu ei tähenda seda et kõik teised puu ja köögiviljad peaksime söömata jätma 😉

Teadusuuringudki ju kinnitavad, et mustikates sisalduvad antioksüdandid pidurdavad vananemisprotsesse inimorganismis, takistavad südamehaiguste ning vähkkasvajate teket lisaks need imemarjad on suurepärased mälu parandajad, silmaprobleemide leevedajad, salenejate abistajad ning kogunud tuntust ka parima laste kõhurohuna.

100 grammist mustikatest saame keskmiselt 40 mg C-vitamiini, lisaks veel B-grupi vitamiine, karotenoide ja muid kasulikke aineid. Marjad sisaldavad suhkruid, eeterlikke õlisid, pektiini, park- ja värvaineid, antotsüaane ning orgaanilisi happeid (õun- ja sidrunhape). Mineraalainetest on ülekaalus südametegevuseks vajalik kaalium, marjadest saame ka rauda. Mustikad (ka varred ja lehed) sisaldavad insuliinitaolist ainet neomürtilliini, mis aitab reguleerida vere suhkrusisaldust.

Eriti mulle meeldib selle smuuti juures, et lisaks kasulikele mustikatele on ühe korraliku toidukorra jaoks on kõik vajalikud toitainete rühmad olemas – küllastunud rasvad kodujuustust, kookospiimast ja küllastumata rasvhapped NOMI tervisesegust, valgud peamiselt kodujuustust, süsivesikud banaanist ja mustikatest ja kaerakliidest, kiudained kaerakliidest ja vitamiinid, mineraalid ja fütotoitained mustikatest ja Nomi tervisesegust.

Vaja läheb 2 portsjoni jaoks:
300 g Otto klassikalist kodujuustu
2 küpset banaani
160 g mustikaid (võivad olla külmutatud?
80 g kookospiima
2 tl kaerakliisid
0,5-1 dl vett
0,5 tl kaneeli

peale või sisse – NOMI kakao ja kookosega tervisesegu

Blenderda kõik komponendid kannmikseris ja joo koheselt. Nii lihtne võibki üks toit olla.