Sushi-tort

Sushi on tänapäeval tuntuim Jaapani roog. Hapustatud riisiga on kombineeritud erinevad lisandid, mida serveeritakse rullikeeratult või muukujuliste suupistetena.
Sushi-tort on uudsem ja teistsugune sushi variant, mis pakub silmailu ning annab pisut efektsema tulemuse, kuid maitseb siiski nagu sushi.

24788700751_b52a83d124_k

Valmistamisaeg: 90 minutit

6-le

400 g Veski Mati sushi-riisi
200 g lõhefileed
200 g külmsuitsulõhe fileed
150 g forellimarja
200 g Philadelphia toorjuustu soolalõhe ja tilliga
5 norilehte
650 ml vett
½ pikast kurgist
2 avokaadot

Riisi maitsestamiseks:
125 ml riisiäädikat
2 sl roosuhkrut
1 sl soola
seesamiseemneid

Serveerimiseks:
Jaapani sojakastet
wasabit
marineeritud ingverit

Esmalt valmista sushi-riis. Pese riis korralikult puhtaks. Lisa keevasse vette, keeda suurel tulel 2–3 minutit pidevalt segades, keera kuumus maha ja hauta riisi kaane all 15 minutit. Hautamisaja lõppedes sega riisi sisse riisiäädikas, kuhu on lahustatud sool ja suhkur. Sega korralikult läbi ning lase puhta köögirätiku all maha jahtuda. Alusta tordi ladumist norilehtedest. Kui sul on gaasipliit või gaasipõleti, krõbesta norilehte pisut leegiga. Tõsta läikiv pool alla. Lao lehele õhuke kiht riisi, pane peale toidukilekiht ning rulli sushi-matiga riis siledaks. Määri sellele toorjuustu ning tõsta peale viilutatud lõhe ja kurk. Teise kihi jaoks aseta esimesele kihile norileht, riis, toorjuust ja forellimarjad. Järgmiseks kihiks alusta taas krõbestatud norilehega, seejärel lisa riis, toorjuust suitsulõheviilud ja viilutatud avokaado. Toimi nii, kuni kõik komponendid on otsas ja pealmiseks kihiks jääb krõbestatud norilehele asetatud riis. Tasanda ääred terava märja noaga lõigates ning kaunista kalamarja, suitsulõhe, seesamiseemnete ja värske lõhega.