Tumeda šokolaadi creme brülee

Sel aastal oli jõuluvana eriti teadlik köögividinate soovist, mis mul juba ammu peas on keerlenud ja ootanud hetke, et mõnes poes mu silma alla sattudes ostukorvi pääseks. Siiski oli jõuluvana nii tore ja tõi mulle leegiheitja ja nii mõnedki muud toredad vidinad mida peagi oma uute postituste toitude valmistamisel kavatsen kasutada. Esmalt siis proovisin – esimest korda! valmistada creme brüleed ja ütleme nii et õnnestud suurepäraselt. Kahjuks ma ei ole kunagi söönud toitlustusasutustes šokolaadi creme brüleed, seega ei ole millegiga võrrelda. Kusjuures imelik on see, et paljudes toitlustusasutustes on magustoitude nimekirjas creme brülee aga mitte kusagil ei ole see šokolaadist – tumedast šokolaadist, huvitav miks? teab keegi? Aluseks võtsin Martha Stewarti Chocolate Creme Brulee – mida mugandasin pisut käepärasemaks.

A ja kui keegi arvab, et oh teen kiirelt ühe creme brülee õhtuseks magustoiduks siis ka minu jaoks oli üllatus, sest see on päris põhjalikult ettevalmistust vajav magustoit, mis vajab tunni ajast küpsemisaega ning vähemalt 4h jahtumisaega. Aga kui kõik eelnev on juba valmis siis tõesti on siuh-säuh magustoit valmis.

šokolaadi cremebrulee2

Vajad 6 magustoidu jaoks:

2 dl vahukoort

2 dl piima

200 g Odense 55% küpsetusšokolaadi

1 tl vaniljeekstrakti

4 munakollast

50 g suhkrut

suhkrut karamelliseerimiseks

Kuumuta ahi 170C-ni. Kuumuta kuumavee vannil vahukoor ja piim. Sega sisse pool suhkrukogusest ning peeneks hakitud šokolaad. Kuumuta seni kui šokolaad on täielikult sulanud ning eemalda veevannilt.  Vala šokolaadisegu sellisesse anumasse kust seda saab kergelt valada. Vahusta teises kausis munakollased ülejäänud suhkruga kuni tekib kerge vaht. Vala alguses väga ettevaatlikult ja vähehaaval, samal ajal tugevalt vispliga vahustades šokolaadisegu munakollaste hulka. Kui kogu šokolaadisegu ja munakollased on kokku segatud, vala ramekinidesse valminud segu. Aseta ramekinid näiteks ahjuvormi põhja ning täida ahjuvorm sooja veega, selliselt et ramekinid on pisut üle poole vees. Küpseta ahjus 1 tund. Tõsta jahtuma ning jahuta vähemalt 4h külmkapis. Enne serveerimist kata brüleele ühtlane õhuke kiht rafineerimata suhkrut ning karamelliseeri suhkur leegiheitjaga.

šokolaadi cremebrulee_blog

Retseptis kasutatud Odense tooteid jagas katsetamiseks kommivabrik Kalev