Šokolaaditükkidega ja Marianne kommipuruga küpsised

Küpsisevahetus on Dagrise korraldatud lahe ettevõtmine, kus toidublogijad said võimaluse osaleda küpsisevahetuses, mille mõte seisnes selles, et iga osaleja saadab kolmele toidublogijale omavalmistatud küpsised ning saab ise sama paljudelt küpsiseid vastu. Kuigi küpsiste saajad selgusid juba novembri lõpus siis mõtteid valmistavatest küpsistest keerles peas väga palju. Lõplik valik tuli aga hoopis teistsugune kui olin planeerinud, kuna päeval mil oli plaanis küpsiseid tegema hakata, murdis mind maha äärmiselt vastik kõhuviirus, mis mind voodist ei lasknud püsti tõusta ja küpsiste valmistamine jäi nii viimasele minutile, et minu saadetud küpsised jõudsid loodetavasti ikka LiisileKaarele ja Maritile õigeks ajaks kohale. Kui siis juba küpsistetegemiseks läks, olin nii hoos, et valmisid 3-sorti küpsiseid ning kõik said igastühest natuke millest loodetavasti oli mõni ikka saajale meelepärane 🙂

Mina sain Marialt ingveriküpsised kaerahelveste ja kuivatatud jõhvikatega ja maapähklivõi küpsised meresoolahelvestega, millest inveriküpsised maitseseid väga mu lapsehoidjale 🙂 ma ise ei ole  ingverisõber, kuigi proovisin siiski, sest ma ikka aegajalt katsetan ennast ja proovin ingverit, et ehk on mu maitsemeel muutunud ja järsku on see mulle meeldima hakanud, teisena saabusid Kristeli  krõbedada kaerahelbeküpsised mandlite ja pekaanipäklitega, mis olid väga head, viimasena sain Vivianilt kaerakliiküpsised, mis kahjuks olid vaatamata pakil olevale hoiatusele “Õrn” muutunud küpsisepuruks, aga maitse oli siiski hea. Aitäh kõigile küpsisesaatjatele!

Minul valmisid:

Šokolaaditükkidega küpsised

šokolaadiküpsis2

 

Marianne kommipuru küpsised

marianneküpsis

Kahe esimese küpsise põhiretsepti aluseks on võetud Katrini blogist, mida mugandasin vastavalt lõpptulemusele ja sahtlis leiduvale.

vajad (u 24 küpsise valmistamiseks):

200 g võid

1 1/2 dl suhkrut

1 muna

1 kuhjaga tl küpsetuspulbrit

4,5 dl nisujahu

1 tl jahvatatud vaniljet (2 tl vaniljesuhkrut)

Lisandiks:

100 g Odense tumedat küpsetusšokolaadi või

1 dl Fazeri Marianne Crush kommipuru

Vahusta pehme või ja suhkur, vahustamise lõpus lisa muna. Sega hulka jahu kuhu on eelnevalt sisse segatud küpsetuspulber ja vanilje (või vaniljesuhkur). Sega ühtlaseks ja aseta külmikusse 30 minutiks tahenema. Jaga tainas kaheks võrdseks osaks.

Esimesele osale haki sisse 100g tumedat šokolaadi ning sega ühtlaseks. Vooli sellest jahusel laual vorstike ning lõika noaga ühtlaseks 12ks võrdseks jupiks. Veereta peopesade vahel väike pall ja suru küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile lapikuks.

Järgijäänud taignaga toimi samuti, kuid marianne kommpiru pudista küpsiste peale.

Küpseta 175C juures 10-15 minutit.