Soe šokolaadifondant

Šokolaadifondant on üks parimaid magustoite, mida hing ihaldada võiks. Mina ei suuda kunagi ühest hästi valmistatud ja ülemäära piisavalt šokolaadisest magustoidust ära öelda, olgu kõht nii täis kui tahes. Viimasel ajal on küll selle magustoidu valmistamine unarusse jäänud, kuid jõulude ajaks otsustasin seda viga parandada. Jõululaupäeval jäi oma paberretseptides tuhnides kätte üks ajakirja “Köök” šokolaadisuflee retsept ning otsustasin vahelduseks proovida uut retsepti aga pettusin selles kohutavalt ning see üldse ei rahuldanud mu ootusi. Eks mu ootused jäid ka täitmata, kuna ajasin oma peas suflee ja fondanti segamini. Seega otsisin oma hea ja korduvalt läbiproovitud fondanti, mitte suflee, retsepti taas välja ning järgmisel õhtul, kui oli käsil järgmine jõulusööming Tartus, olin tulemusega ülimalt rahul kui ka kõik ülejäänud lauasviibijad ning sealjuures lubasin endamisi, et jään alati oma retsepti juurde.

Vajad (4-le):

3 muna

40 g tuhksuhkrut või peenema teraga valget suhkrut

1 sl jahu (25 g)

200 g Tumedat küpsetusšokolaadi (70%)

50 g võid

4 tükki tumedat šokolaadi fondanti keskele

vaniljejäätist

Vahusta munad suhkruga korralikuks vahuks. Sulata vesivannis (või mikrolaineahjus) või ja šokolaad. Sega vahustatud munadele juurde vähehaaval sulanud shokolaad ning lisa lõpuks ettevaatlikult

(parem kui kasutad sõela) jahu. Määri remekinid kergelt võiga ja jaga pool valminud kogusest vormidesse, aseta šokolaadi tükid keskele ning lisa ülejäänud mass.

Küpseta eelkuumutatud ahjus 220 kraadi juures 10 minutit.

Serveeri soojalt näiteks koos vaniljejäätisega.