M&M toorjuustukook

milka_marianne_web4ehk juustukook milka toorjuustust ja marianne kommidest. Mõte marianne crushist kooki teha on mu peas mõlkunud juba ammu-ammu aga senini on see teostamata jäänud kuna pole suutnud või siis oskanud neid kaubandusest leida. Niipalju aga mul tahtmist ka ei olnud, et oleks ise viitsinud neid komme purustada. Kook on küllaltki rammus, seega söömisega liialdada ei tasuks 🙂

milka_marianne_web3

Vajad:
150 g digestive küpsiseid
50 g võid
30 g 70% šokolaadi

3 karpi  Milka toorjuustu
2 dl vahukoort
70 g 70% šokolaadi
0,5 dl suhkrut
75 g Marianne crush´i
5 želatiinilehte
1/4 tl vanilje ekstrakti

1. Purusta küpsised. Sulata või ja vesivannil šokolaad ning sega küpsisepuruga. Kata 24cm läbimõõduga lahtikäiva koogivormi põhi küpsisepuruga.
2. Sega toasoe toorjuust ja suhkur, vanilje ekstrakt ning marianne crush. Vahusta vahukoor ning sega ettevaatlikult toorjuustuga. Sulata vesivannil šokolaad, jahuta pisut ning sega segusse.
3. Aseta želatiinilehed 5 minutiks külma vette paisuma. Pigista veest kuivaks ning sulata kuumaveevannil. Jahuta ning sega täitist pisut želatiinisegusse. Sega hoolikalt ning lõpuks sega kogu želatiin täidisesse. Vala täidis küpsisepõhjale ning aseta külmikusse 4h, kuni üleööks tahenema.
4. Koogile võid peale asetada käepäraseid marju ning mina pristsisin üle veel toorjuustuglasuuriga.

milka_marianne_web